DMA4100BT Bluetooth Marine Amplifier
Model #
Mfg #
DMA4100BT
Out Of Stock
Item out of stock get notified when back in stock:
Thank you!
We'll let you know when it's back in stock.
−
- 4 Channel Class D Amplifier w/ built-in Bluetooth
- IP66 Waterproof IPx7 floating RF remote
- Ultra slim design
- Peak Power: 1,200W
- RMS Power @ 4 Ohms: 75W x 4/ RMS Power @ 2 Ohms: 85W x 4/RMS Power (Bridged) @ 2 Ohms: 100W x 2
- Dimensions: 1.6"H x 7.87"W x 3.1"D
- Built-in Blueooth with A2DP Audio Streaming
- IP66 Waterproof Rated
- Class D Digital
- Low-Level Inputs (RCA)
- Built-in High Pass Crossover - 35Hz-250Hz (@12 dB/octave)
- Variable Gain Control
- Fuse Rating : 30A x 2
- Floating IPX7 RF Remote Control (Included)
- Bluetooth Antenna (Included)
- Frequency Response: 10hz-35khz
- High-Pass Frequency Range: 35hz~250hz @12 dB
- Input Sensitivity: 0.25V~6.0V
- THD at Rated RMS Power: <0.05% at 1W 1khz
- Conformal Coated Curcuit Board
Cancer and Reproductive Harm -
www.P65Warnings.ca.gov
Type
4 Channel
Dimensions
3 1/8" Width x 1 5/8" Height x 9" Length