RB24V200 Lithium Iron Phosphate Deep Cycle Battery, 25.6V, 200Ah
Model # 20660015 Mfg # RB24V200
5 out of 5 Customer Rating
Get 5X West Advantage Points on all purchases for a limited time! Not a rewards member? JOIN NOW
5 out of 5 Customer Rating
Out Of Stock Item out of stock get notified when back in stock:
Thank you! We'll let you know when it's back in stock.
Quantity not available. Please adjust.
RELION RB24V200 Lithium Iron Phosphate Deep Cycle Battery, 25.6V, 200Ah
This 24V 200Ah lithium iron phosphate battery is perfect in many solar applications. It maintains consistent power and is equipped with an M10 terminal type and a built-in battery management system (BMS). The RB24V200 battery meets UL, CE and IEC certifications.
Warning
Amperage 200Ah
Battery Type Sealed, Lithium Iron Phosphate
Best Use Deep Cycle
Dimensions 16.4 L x 13.7 W x 16.1 H